Diakonie Západ - Pomoc má mnoho tváří

 

Transparentní účet

  

 22277705/5500


                                          VSTUPTE

LJ_Rodičovská poradna_banner_240x80

Dny Dé letos nabídnou oslavu jubilea i Neočekávaný dýchánek.

Dny Dé letos nabídnou oslavu jubilea i Neočekávaný dýchánek.
12. 6. 2012

Diakonie ČCE – středisko Západní Čechy opět připravila na 13. a 14. června projekt s názvem Dny Dé aneb „Setkání dvou světů“, který se již pátým rokem snaží vytvářet prostor pro sblížení „dvou světů“ - světa lidí se zdravotním postižením a světa „zdravých“ lidí. Současně představí široké veřejnosti jednotlivé služby a programy Diakonie Západ a její dceřiné společnosti Možnosti tu jsou.

V letošním roce jsme se rozhodli věnovat první část projektu takové malé oslavě dvacetiletého působení Diakonie ČCE v Plzeňském kraji. K této příležitosti jsme připravili na středu 13. června v prostorách Storypointu v Prokopově ulici výstavu fotografií, která mapuje zmíněné období,“ přibližuje program projektu Tomáš Benda koordinátor pro fundraising a PR Diakonie Západ. Vernisáž výstavy od 16.30 hod.

Ve čtvrtek 14.června si budou moci návštěvníci Smetanových sadů v Plzni vyzkoušet, jaké to je, ocitnout se v „jiném světě“. Budou připraveny zábavné aktivity pro MALÉ i velké, možnost obměny šatníku v Secondhelpu či občerstvení z Kačaby. Celou akci opět doprovodí malý kulturní festival, během kterého se na podiu vystřídá například módní přehlídka, vodnická pohádka či Neočekávaný dýchánek,“ doplňuje Benda.

Program kulturního festivalu:

14:00 / Módní přehlídka / Plamínek Merklín

15:00 / Ice Cold Crew / break dance, Klub Atom

16:00 / KOŇMO (divadelní společnost) / Vodnická pohádka

17:00 / Dangerous Cat / Klub Akcent

18:00 / Jiskřička, dětský soubor písní a tanců, Plzeň

20:00 / NEOČEKÁVANÝ DÝCHÁNEK / alternative-world music / Praha

Akce cihla

Celý projekt Dny Dé aneb „Setkání dvou světů“  bude opět provázet benefiční Akce cihla, která již třináctým rokem pomáhá lidem s mentálním postižením na cestě k samostatnosti a nezávislosti, na cestě k běžnému životu mimo velké ústavy. V Plzni je realizována na podporu programu MŮJ 1+0, který provozuje chráněné a podporované bydlení v našem městě. Stejně tak jako v loňském roce Akce cihla v Plzni spojila své síly s Historickým víkendem a 16. Mezinárodním folklorním festivalem CIOFF.

 

V Plzni je možné podpořit službu Můj 1+0 chráněné a podporované bydlení pro osoby s mentálním postižením na těchto místech:

11. - 13. června / Storypoint, Prokopova 19, Plzeň

14. a 15. června / Smetanovy sady, Plzeň (U Branky)

16. a 17. června / náměstí Republiky (v rámci Historického víkendu)

I v letošním roce budou moci lidé na stánku Akce cihla potkat její patrony herce Pavla Nového a Andreu Černou.

 

Akce cihla v Plzni probíhá pod záštitou člena Rady Plzeňského kraje pro sociální oblast Mgr. Miroslava Brabce.

 

Projekt Dny Dé aneb „Setkání dvou světů“ podpořily tyto společnosti:

 

Akci cihla v Plzni podpořily tyto společnosti:

 

Související akce

LJ_Banner na HP Terén_bb_675x115

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha