Diakonie Západ - Pomoc má mnoho tváří

 

Transparentní účet

  

 22277705/5500


                                          VSTUPTE

LJ_Rodičovská poradna_banner_240x80

Kurzy o sexualitě lidí s mentálním postižením naposledy zdarma

Kurzy o sexualitě lidí s mentálním postižením naposledy zdarma
16. 2. 2012

Projekt „Vzdělávání v oblasti sexuality“ vrcholí. Nyní se lze přihlásit do inovovaných kurzů zaměřených na sexualitu lidí s mentálním postižením, které jsou naposledy v podobném rozsahu zcela zdarma. Sociální pracovníci a pracovníci v sociálních službách prostřednictvím ověřovacích kol kurzů získají informace, které přispějí k efektivnějšímu naplňování standardů kvality poskytovaných služeb v neziskových organizacích.

Hlavním cílem projektu „Vzdělávání v oblasti sexuality“ je podpořit profesionální přístupy k otázkám sexuality osob s mentálním postižením. Realizátorem projektu je Diakonie Českobratrské církve evangelické – středisko Západní Čechy. V rámci projektu probíhají dva typy vzdělávacích kurzů. První je specificky zaměřen na pracovníky v sociálních službách, a druhý typ kurzu reaguje na vzdělávací potřeby sociálních pracovníků. Součásti projektu je také informační portál na adrese http://sexualita.diakonie.cz, který obsahuje nabídku vzdělávacích kurzů a další informace.

Druhá (ověřovací) kola kurzů se budou konat na přelomu března a dubna 2012. Oproti prvním kolům se bude část kurzů konat nejen v Plzni, ale i v Českých Budějovicích aby se zvýšila dostupnost pro jihočeské kolegy.  V nabídce je kurz „Sexualita lidí s mentálním postižením I.“ určený pro sociální pracovníky. Pracovníci v sociálních službách mohou využít kurz „Sexualita lidí s mentálním postižením II.“. Oba kurzy jsou připraveny tak, aby pokryli témata, která specificky vyplývají z rozdílných náplní obou pracovních pozic.

Nabízené kurzy jsou díky podpoře Evropského sociálního fondu pro účastníky zdarma. Cílem projektu „Vzdělávání v oblasti sexuality“ je připravit takové vzdělávací kurzy, které budou reflektovat specifické potřeby pracovníků pracujících se sexualitou lidí s mentálním postižením. Z tohoto důvodu jsou oba kurzy v pořádané v rámci projektu neakreditované a zacílené na zadavatele a poskytovatele registrovaných sociálních služeb v Plzeňském, Jihočeském a Karlovarském kraji v oblasti sexuality lidí s mentálním postižením.

Více informací o projektu „Sexualita aneb život se vším všudy – vzdělávací programy v oblasti sexuality“ naleznete na webových stránkách http://sexualita.diakonie.cz, případné dotazy a přihlášky posílejte na e-mailovou adresu: ales.mentberger@diakonie.cz nebo kontaktujte přímo koordinátorku projektu Veroniku Pavlíkovou Brožovou na telefonu 739 244 617,

Projekt „Vzdělávání v oblasti sexuality“ je podpořen Evropským sociálním fondem prostřednictvím
Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu.

LJ_Banner na HP Terén_bb_675x115

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha