Diakonie Západ - Pomoc má mnoho tváří

 

Transparentní účet

  

 22277705/5500


                                          VSTUPTE

LJ_Rodičovská poradna_banner_240x80

Povídání o Africe aneb za poznáním africké kultury

Povídání o Africe aneb za poznáním africké kultury
27. 3. 2012

Dne 7. 3. proběhla v Klubu Echo pro děti a mládež v Dobřanech dvouhodinová multikulturní beseda s názvem „Povídání o Africe aneb za poznáním africké kultury“. Beseda byla určena dětem a mládeži do 26 let z Dobřan a okolí.

Pracovníci Klubu oslovili zdejší psychiatrickou léčebnu s nabídkou možnosti zúčastnit se této akce. Personál léčebny nabídku přijal, a spolu s ním a dalšími návštěvníky  mělo 7 dětí z dětského oddělení možnost nasát informace a atmosféru části afircké kultury.

Hlavním cílem celého programu bylo seznámit děti a mládež s africkou kulturou, rozvíjet v nich multikulturní výchovu a toleranci k ostatním kulturám a národům. Celou besedou nás prováděl lektor Leonardo Teca, který pochází z Angoly, ale již od roku 1988 pobývá v České republice. V současné době žije i pracuje v Rokycanech. Role lektora se zhostil na jedničku.Od začátku až do konce upoutal naši pozornost vyprávěním o africké kultuře, tradicích a životě v této zemi. Děti měly jedinečnou příležitost vyzkoušet si prostřednictvím testu svoje dosavadní znalosti o Angole a posléze nové informace získat či prohloubit. Během povídání se v Klubu také rozezněly africké rytmy, vycházející z Leonardova bubnu. Na závěr si všichni účastníci mohli hru na africké bubny samy vyzkoušet a naučit se několik rytmů společně s Leonardem.

Stejný lektor bude besedu realizovat i v našich dalších dvou klubech pro děti a mládež v Plzni a v Rokycanech, a to v měsíci dubnu a květnu.

Zmíněná akce je jednou ze součástí projektu Culture connection, který je realizován v rámci programu Klíče pro život, Národního institutu dětí a mládeže. Cílem projektu je tvorba a pilotáž vzdělávacích programů v oblasti průřezových témat pro Plzeňský kraj. Tento projekt je spolufinancován evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

LJ_Banner na HP Terén_bb_675x115

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha