Diakonie Západ - Pomoc má mnoho tváří

 

Transparentní účet

  

 22277705/5500


                                          VSTUPTE

LJ_Rodičovská poradna_banner_240x80

Rodina v dnešní náročné době

Rodina v dnešní náročné době
25. 7. 2012

Dnešní doba na člověka klade obrovské nároky snad ve všech oblastech jeho bytí. O obtížné situace, zátěže, nebo krizi není tedy nouze. 

Nikdo z nás nevystačí s pouhým přijetím faktu, že doba je zlá, hledáme a nutně musíme hledat způsoby řešení. Mnohdy však naše vlastní zdroje zkušenosti a dovednosti  pro zvládnutí nových, neznámých, hraničních jevů nestačí. Ostatně hledání způsobů vyřešení  konkrétních situací představuje někdy další nadměrnou zátěž pro jednotlivce a jeho celou rodinu. Pocity beznaděje, zmaru, zoufalství, představy krizových scénářů, zaměření pozornosti pouze na problém, podrážděné reakce, agrese či stažení se a osamění – to jsou jen střípky z prožívané reality jedince v zátěži.

Přizvání odborné pomoci na cestě k vyřešení problému nemusí být nutně tou poslední iniciativou jedince. V kterékoliv fázi problému je možno využít další, jiný nebo jen nestranný pohled pomáhajícího  na možnost řešení.
Není s podivem, že podpůrné iniciativy, zaměřené na pomoc lidem v obtížných životních situacích, nalézají v české společnosti stále své místo.

Archa pro rodiny s dětmi je zařízení Diakonie ČCE- středisko Západní Čechy, které má v sociálních službách dlouholeté zkušenosti.

Posláním služeb pro rodiny s dětmi Archa je poskytnout rodinám s dětmi v obtížné situaci takovou podporu, aby vlastními silami dokázaly vytvářet vhodné prostředí pro rozvoj dítěte a vedly nezávislý život v rámci společnosti. Služby jsou poskytovány bezplatně v prostorách organizace nebo v přirozeném prostředí rodiny. Nedílnou součástí výkonu služeb je motivace klientů k rozvoji potřebných podmínek a k omezení nežádoucích vlivů na dítě i další členy rodiny. Služby jsou určeny rodinám s dětmi do 18 let v takové životní situaci, kterou nedovedou řešit vlastními silami a potřebují podpořit okolím.

Terénní služby poskytujeme rodinám žijícím na Plzeňsku,  Rokycansku, Stříbrsku, Horažďovicku a Sušicku. Ambulantní služby jsou určeny zpravidla rodinám z Plzeňského kraje, které se rozhodnou vyhledat služby přímo na našich pracovištích. V roce 2011 poskytl ambulantní a terénní tým podporu 114ti rodinám.

Mezi další aktivity Archy pro rodiny s dětmi patří například pravidelná čtvrteční Školička pro maminky s dětmi do tří let, workshopy a jednorázové akce ve školách. Mezi plánované aktivity naší služby se řadí otevření podpůrné skupiny. Témata a oblasti řešené v rámci skupiny budou zaměřeny na podporu rodičovské role, partnerství, obtíže v mezilidské komunikaci a vztazích.

Službu naleznete v Plzni v Prokopově ulici č. 17, naproti Komornímu divadlu

Po:       9:00 – 19:00                                                                                               

Út:        9:00 – 16:30                                                               

St:        9:00 – 16:30                                                                

Čt:       12:00 – 19:00                                                              

Pá:        9:00 – 16:00

 

Více informací naleznte na  www.sosarcha.cz

Kontakty:        

e-mail: rodina.zapad@diakonie.cz

tel.: 733 614 645

LJ_Banner na HP Terén_bb_675x115

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha