Jdemé dálJdeme dál pro osoby s postižením

Jdeme dál je jedna ze služeb Diakonie Západní Čechy, která poskytuje sociální rehabilitaci ambulantní a terénní formou. Posláním služby Jdeme dál je poskytovat intenzivní krátkodobý nácvik dovedností, důležitých pro samostatný pohyb osob se zdravotním postižením v různých typech přirozeného prostředí. Zaměřujeme se na: praktickou využitelnost dovedností v životě uživatele (výběr z 11 praktických činností), posilování samostatnosti uživatele, nácvik dovedností v přirozeném prostředí. Nácviky probíhají individuálně, na míru uživatele. Služba je poskytována zdarma.

Jdeme dál pro osoby s postižením

Kapacita zařízení: 5 uživatelů (terénní i ambulantní forma dle objednání)
Cílová skupina:
lidé se zdravotním postižením, zejména mentálním a kombinovaným s tělesným, obvykle ve věku 18 až 50 let
Typ poskytované služby: sociální rehabilitace (ambulantní a terénní)
Působnost: Plzeň a Klatovy
Bezbariérové: ano
Kontaktní adresa: Perlová 14, 301 00  Plzeň, Kralovická 35, 323 00 Plzeň, Vídeňská 181, 339 01 Klatovy
Koordinátor zařízení: Petra Stružková, DiS.
Mobil: +420 773 683 193
E-mail:  petra.struzkova@diakonie.cz
E-mail: srplzen.zapad@diakonie.cz
Vedoucí terénních služeb pro osoby s postižením a pro seniory: Bc. Jitka Čechová
E-mail: jitka.cechova@diakonie.cz

Pondělí:   8:00 - 16:30
Úterý:       8:00 - 16:30
Středa:     8:00 – 16:30
Čtvrtek:    8:00 – 16:30
Pátek:      8:00 – 16:30

Uživatelé našich služeb se učí činnostem, které jim pomáhají začlenit se do přirozeného prostředí dle jejich potřeb a přání.

Službu naplňujeme prostřednictvím nácviků konkrétní činnosti, kterou si zájemce vybere:

• telefonování a krizová situace,
  • komunikace s úřady,
  • poznávání hodin,
  • dovednosti pro hledání zaměstnání,
  • nácvik komunikace v cizím jazyce (angličtina),
  • cestování,
  • společenské chování a etiketa,
  • péče o domácnost,
  • seznamování s PC a internetem,
  • hospodaření s penězi,
  • nakupování.

Prostřednictvím individuálně stanoveného plánu nácviku v konkrétní činnosti umožňujeme:

• získat praktické zkušenosti,
  • trénovat reálné situace,
  • zvýšit důvěru ve svoje schopnosti,
  • rozšířit a upevnit vědomosti a dovednosti.

Posílíme Vaši samostatnost!

Pokud Vás naše služby zaujaly, podpořte naše aktivity např. zasláním jakékoli finanční částky na náš účet: 93399339/0800 pod variabilním symbolem 4. Pokud chcete vědět více o možnostech spolupráce či podpory, klikněte zde.

Služba Jdeme dál pro osoby s postižením je podpořena v rámci projektu PODPORA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V PLZEŇSKÉM KRAJI 2016 - 2019, který je spolufinancován Evropskou unií.

LJ_IP4 logořada

LJ_Banner na HP Terén_bb_675x115