Můj 1+0 pro osoby s postižením Plzeň

Je jednou ze sociálních služeb, kterou poskytuje Diakonie Západ. Nabízí dospělým lidem s mentálním postižením bydlení ve skupinové domácnosti s pomocí a podporou především v oblastech péče o domácnost, řešení osobních záležitostí, udržování a navazování sociálních vztahů do té míry, aby mohli žít samostatněji, obdobně jako jejich vrstevníci. 

 

Kapacita služby: 6 lůžek
Cílová skupina: osoby s mentálním postižením,  ve věku od 18 do 60 let
Typ poskytované služby: pobytová sociální služba
Provozní doba: nepřetržitě
Působnost: Plzeň 3 - Jižní Předměstí
Bezbariérové: ne
Kontaktní adresa: Klatovská třída 131/26, 301 00 Plzeň
E-mail: chbplzen.zapad@diakonie.cz
Koordinátor služby: Mgr. Zdislava Svitáková
E-mail: zdislava.svitakova@diakonie.cz

Poslání

Posláním programu MŮJ 1+0 chráněné je poskytovat dospělým lidem s mentálním postižením dle jejich individuálních potřeb takovou podporu, kterou potřebují k tomu, aby mohli žít ve skupinovém či individuálním (párovém) bydlení s co nejmenší mírou asistence.

Cílová skupina

Služba je určena lidem od 18 – 40 let (při vstupu) s lehkým až středně těžkým mentálním postižením, se zájmem o život v běžném prostředí, s možností si zvolit si svůj životní styl a aktivně se zapojit do běžných každodenních aktivit. Dále je služba určena lidem, kteří jsou schopni samostatného pobytu v bytě.

Cíle služby

MŮJ 1+0 chráněné a podporované bydlení má za cíl přiblížit život lidí s mentálním postižením běžnému způsobu života s ohledem na jejich individuální potřeby a přání. Náš program se soustřeďuje především na nácvik sebeobsluhy, rozvoj vlastní osobnosti uživatele, podporu a porozumění občanským a lidským právům, podporu a udržení vztahu s rodinou a vrstevníky, začlenění do života místní komunity a podporu začlenění do pracovního procesu. Uživatelům služby rovněž poskytujeme ubytování.

Podpora

Pokud Vás naše služby zaujaly, podpořte naše aktivity např. zasláním jakékoli finanční částky na náš účet: 9339 9339 / 0800 pod variabilním symbolem 11. Pokud chcete vědět více o možnostech spolupráce či podpory, klikněte zde.

LJ_Banner na HP Terén_bb_675x115

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha