Můj 1+0 pro osoby s postižením Přeštice

Je jednou ze sociálních služeb, kterou poskytuje Diakonie Západ. Nabízí dospělým lidem s mentálním postižením bydlení ve skupinové domácnosti s pomocí a podporou především v oblastech péče o domácnost, řešení osobních záležitostí, udržování a navazování sociálních vztahů do té míry, aby mohli žít samostatněji, obdobně jako jejich vrstevníci.

  

 

    

 

Můj 1+0 pro osoby s postižením v Přešticích


Kapacita zařízení:
 14 osob
Cílová skupina: dospělí lidé s jiným zdravotním postižením (lidé s diagnózou autismus), osoby s mentálním postižením ve věku od 18 do 60 let
Typ poskytované služby: pobytová sociální služba
Provozní doba: nepřetržitá
Působnost: Přeštice (klienty přijímáme z celých ZČ)
Bezbariérové: ne
Kontaktní adresa: Třída 1. Máje 525, 334 01 Přeštice
Vedoucí zařízení: Bc. Štěpánka Nozarová
Telefon: +420 773 683 199
E-mail:  stepanka.nozarova@diakonie.cz
E-mail: chbprestice.zapad@diakonie.cz
Koordinátor služby: Mgr. Zdislava Svitáková
E-mail: zdislava.svitakova@diakonie.cz

 

 

 

Dům - Tř. 1. máje 525
Dvoupatrový dům s půdní vestavbou, zahrada s malým domkem k technickým účelům. Jedná se o řadový dům nedaleko centra města. Chráněné bydlení je určeno pro dospělé lidi s lehkým a středně těžkým mentálním postižením a poruchami autistického spektra (vysoce funkční autismus), kteří zde mohou nalézt domov, potřebné zázemí a nutnou podporu, pomoc především v oblastech péče o domácnost, řešení osobních záležitostí a udržování a navazování sociálních vztahů, aby mohli žít samostatněji obdobně jako jejich vrstevníci. Dům je rozdělen na tři samostatné bytové jednotky. Uživatelé si své pokoje zařizují vlastním nábytkem, podle jejich představ, potřeb a rozhodnutí. Obyvatelé mohou dle své libosti přijímat návštěvy, rovněž mohou bez jakéhokoliv omezení odjíždět na návštěvy domů ke svým rodinám nebo za přáteli. Prádelna s pračkou jsou v technickém domku na uzavřené zahradě. Jedná se o vzdálenost cca 5 metrů od domu.


Byt 2+1 - Husova 1034
Byt o velikosti 2 + 1, k bytu náleží sklepní malý prostor. Jedná se o panelový dům v centru města. Chráněné bydlení v bytě 2 + 1 je určeno pro 2 až 3 dospělé lidi s lehkým a středně těžkým mentálním postižením a poruchami autistického spektra (vysoce funkční autismus), kteří zde mohou nalézt domov, potřebné zázemí a nutnou podporu a pomoc především v oblastech péče o domácnost, řešení osobních záležitostí a udržování a navazování sociálních vztahů, aby mohli žít samostatněji obdobně jako jejich vrstevníci. Chráněné bydlení je poskytováno v bytě formou individuálního bydlení. Byt je rozdělen na dva pokoje a kuchyň, včetně WC a koupelny. Uživatelé si své pokoje zařizují vlastním nábytkem, podle jejich představ, potřeb a rozhodnutí.

 
Služba je určena lidem, kteří jsou schopni žít částečně samostatně, není zajištěna 24 hodinová asistence. Asistenti jsou uživatelům k dispozici ve všední den od 7.00 do 20.30 hod. O víkendech a svátcích od 8.00 do 20.00. Služba je poskytována celoročně, včetně všech svátků.

 

Veřejný závazek

Informace k transformaci služby

Podívejte se na dokument ČT: Příběhy, které svět nevidí: Nerušte mé kruhy

Jak podat připomínku, stížnost - pravidla podání

Stáhněte si informační balíček pro zájemce o službu 318.5 KB


 

 

Pokud Vás naše služby zaujaly, podpořte naše aktivity např. zasláním jakékoli finanční částky na náš účet: 9339 9339 / 0800 pod variabilním symbolem 22. Pokud chcete vědět více o možnostech spolupráce či podpory, klikněte zde.

LJ_Banner na HP Terén_bb_675x115

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha