Diakonie Západ - Pomoc má mnoho tváří

Transparentní účet

 22277705/5500

                                          VSTUPTE

Dobrovolník pro službu Adite pro náhradní rodiny, Domažlice

Diakonie Západ hledá Dobrovolníky pro službu Adite pro náhradní rodiny v Domažlicích.

Náplň práce:

3. Kategorie – přímá práce s uživateli služby:

Dobrovolník se může podílet na pořádání pravidelných klubů pro pěstounské rodiny, které probíhají jedenkrát za dva měsíce (od 9.30 do 12.00 nebo od 17.00 do 19.00), letním pobytovém či příměstském táboře (1 týden), jednodenním nebo víkendovém setkání (sobota – neděle), případně i na dalších aktivitách pro děti z pěstounských rodin. Náplní dobrovolnické činnosti je především pohybová a výtvarná práce s dětmi předškolního i školního věku a spolupráce při přípravách těchto akcí. Dobrovolník pracuje v týmu profesionálních sociálních pracovníků náhradní rodinné péče. Další možnou náplní práce dobrovolníka může být doučování dětí z pěstounských rodin.

Časový rozsah: dle aktuální potřeby

Kritéria a požadavky

  • Zkušenosti s prací s dětmi
  • Vlastní zkušenost s realizací volnočasových aktivit
  • Schopnost pracovat v týmu
  • Ochota pomoci
  • Zdravotní stav umožňující vykonávat dobrovolnickou službu
  • Spolehlivost
  • Trestní bezúhonnost
  • Věk nad 18 let

Vítáme zájemce:

  • S platným průkazem zdravotníka zotavovacích akcí
  • Instruktory sportovních či jiných volnočasových aktivit
  • Studenty a absolventy pedagogických a sociálních škol

Nabízíme:

  • Praxi v oblasti volnočasových aktivit pro děti
  • Metodické vedení a podporu sociálního pracovníka ve službách pro náhradní rodiny
  • Konzultace pro dobrovolníky
  • Reference po ukončení činnosti
  • Práci v příjemném kolektivu
  • Možný termín nástupu: dle domluvy
  • Místo výkonu dobrovolnické činnosti: Domažlice

Zájemci o dobrovolnictví se mohou hlásit elektronicky u koordinátorky Veroniky Kapounové na  dobrovolnik.zapad@diakonie.cz nebo na telefonním čísle 739 946 604. Telefonicky kontaktovat můžete také pracovnice náhradní rodinné péče Domažlice Veroniku Stahlovou, DiS., tel. 605 226 290.

Osobní pohovory proběhnou se zájemci po předchozí domluvě.

Místo:Domažlice
Typ vztahu:Dobrovolník
Nástup:7. března
Výběrové řízení:Ne
Kontaktní osoba:Bc. Veronika Kapounová

PomozteDetem_banner_ na web

NAZEV WEBU