Diakonie Západ - Pomoc má mnoho tváří

Transparentní účet

 22277705/5500

                                          VSTUPTE

LJ_Rodičovská poradna_banner_240x80

Dobrovolník pro službu Adite pro náhradní rodiny, Sušice

Diakonie Západ hledá dobrovolníka pro službu Adite pro náhradní rodiny, Sušice.

Náplň práce:

3. Kategorie – přímá práce s uživateli služby:

Dobrovolník se může podílet na pořádání pravidelných čtvrtečních klubů pro pěstounské rodiny, které probíhají jedenkrát do měsíce (15:30 – 18:30), letním pobytovém či příměstském táboře (1 týden), jednodenním nebo víkendovém setkání (pátek – neděle), případně i na dalších aktivitách pro děti z pěstounských rodin. Náplní dobrovolnické činnosti je především pohybová a výtvarná práce s dětmi předškolního i školního věku a spolupráce při přípravách těchto akcí. Dobrovolník pracuje v týmu profesionálních sociálních pracovníků náhradní rodinné péče. Další možnou náplní práce dobrovolníka může být doučování dětí z pěstounských rodin.

Časový rozsah: dle aktuální potřeby

Kritéria a požadavky

  • Zkušenosti s prací s dětmi
  • Vlastní zkušenost s realizací volnočasových aktivit
  • Schopnost pracovat v týmu
  • Ochota pomoci
  • Zdravotní stav umožňující vykonávat dobrovolnickou službu
  • Spolehlivost
  • Trestní bezúhonnost
  • Věk nad 18 let

Vítáme zájemce

  • S platným průkazem zdravotníka zotavovacích akcí
  • Instruktory sportovních či jiných volnočasových aktivit
  • Studenty a absolventy pedagogických a sociálních škol

Nabízíme:

  • Praxi v oblasti volnočasových aktivit pro děti
  • Metodické vedení a podporu sociálního pracovníka ve službách pro náhradní rodiny
  • Konzultace pro dobrovolníky
  • Reference po ukončení činnosti
  • Práci v příjemném kolektivu
  • Možný termín nástupu: dle domluvy
  • Místo výkonu dobrovolnické činnosti: Sušice a okolí

Zájemci o dobrovolnictví se mohou hlásit elektronicky u koordinátorky Veroniky Kapounové na

e-mail: dobrovolnik.zapad@diakonie.cz nebo na telefonním čísle 739 946 604.

Osobní pohovory proběhnou se zájemci po předchozí domluvě.

Místo:Sušice a okolí
Typ vztahu:Dobrovolník
Nástup:21. listopadu
Výběrové řízení:Ne
Kontaktní osoba:Bc. Veronika Kapounová

LJ_Banner na HP Terén_bb_675x115

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha