Diakonie Západ - Pomoc má mnoho tváří

Transparentní účet

 22277705/5500

                                          VSTUPTE

Dobrovolník pro službu Adite pro náhradní rodiny, Sušice

Diakonie Západ hledá dobrovolníka pro službu Adite pro náhradní rodiny, Sušice.

Náplň práce:

3. Kategorie – přímá práce s uživateli služby:

Dobrovolník se může podílet na pořádání pravidelných čtvrtečních klubů pro pěstounské rodiny, které probíhají jedenkrát do měsíce (15:30 – 18:30), letním pobytovém či příměstském táboře (1 týden), jednodenním nebo víkendovém setkání (pátek – neděle), případně i na dalších aktivitách pro děti z pěstounských rodin. Náplní dobrovolnické činnosti je především pohybová a výtvarná práce s dětmi předškolního i školního věku a spolupráce při přípravách těchto akcí. Dobrovolník pracuje v týmu profesionálních sociálních pracovníků náhradní rodinné péče. Další možnou náplní práce dobrovolníka může být doučování dětí z pěstounských rodin.

Časový rozsah: dle aktuální potřeby

Kritéria a požadavky

  • Zkušenosti s prací s dětmi
  • Vlastní zkušenost s realizací volnočasových aktivit
  • Schopnost pracovat v týmu
  • Ochota pomoci
  • Zdravotní stav umožňující vykonávat dobrovolnickou službu
  • Spolehlivost
  • Trestní bezúhonnost
  • Věk nad 18 let

Vítáme zájemce

  • S platným průkazem zdravotníka zotavovacích akcí
  • Instruktory sportovních či jiných volnočasových aktivit
  • Studenty a absolventy pedagogických a sociálních škol

Nabízíme:

  • Praxi v oblasti volnočasových aktivit pro děti
  • Metodické vedení a podporu sociálního pracovníka ve službách pro náhradní rodiny
  • Konzultace pro dobrovolníky
  • Reference po ukončení činnosti
  • Práci v příjemném kolektivu
  • Možný termín nástupu: dle domluvy
  • Místo výkonu dobrovolnické činnosti: Sušice a okolí

Zájemci o dobrovolnictví se mohou hlásit elektronicky u koordinátorky Veroniky Kapounové na

e-mail: dobrovolnik.zapad@diakonie.cz nebo na telefonním čísle 739 946 604.

Osobní pohovory proběhnou se zájemci po předchozí domluvě.

Místo:Sušice a okolí
Typ vztahu:Dobrovolník
Nástup:7. března
Výběrové řízení:Ne
Kontaktní osoba:Bc. Veronika Kapounová

PomozteDetem_banner_ na web

NAZEV WEBU