Diakonie Západ - Pomoc má mnoho tváří

Transparentní účet

 22277705/5500

                                          VSTUPTE

LJ_Rodičovská poradna_banner_240x80

Dobrovolník – Stacionář Človíček program pro děti a mládež

Diakonie Západ hledá dobrovolníky pro Stacionář Človíček - program pro děti a mládež.

V tomto programu se staráme o děti a mládež s těžkým kombinovaným postižením od 3 do 26 let. Jedná se o klienty, kteří se sami bez pomoci druhé osoby nepřemísťují, a většinou se s nimi dorozumíváme alternativním způsobem komunikace. Všechny činnosti dobrovolník vykonává pod dohledem nebo po zaškolení pracovníkem Stacionáře Človíček.

Náplň práce:

Přímá práce s uživateli:

Vycházky s klienty (asistence venku), aktivity v zařízení – čtení, zpívání, motorické činnosti…Doprovod a asistence na akcích konaných mimo objekt stacionáře jako jsou společné výlety, exkurze, pobytové akce apod. Dobrovolník může klientovi pomáhat zvládat běžné úkony v péči o vlastní osobu, konkrétně při převlékání, při jídle a pití, při hygieně, při přesunu, při chůzi, při orientaci apod.

Dobrovolník zde získá praktické zkušenosti s prací s dětmi a mládeží s těžkým kombinovaným postižením, které může využít i ve svém případném profesním životě. Nabízíme také srdečné přijetí od klientů, pracovníků a výbornou atmosféru na pracovišti.

Kritéria a požadavky:

  • Ochota pomoci.
  • Zdravotní stav umožňující vykonávat dobrovolnickou službu.
  • Spolehlivost.
  • Trestní bezúhonnost.
  • Věk nad 15 let.
  • VHODNÉ I PRO ZÁJEMCE V DŮCHODOVÉM VĚKU.
  • Aktivity probíhají zejména v dopoledních hodinách, max. do 14:00.

 Nabízíme:

  • Konzultace pro dobrovolníky.
  • Reference po ukončení činnosti.
  • Výběr činnosti dle zájmu dobrovolníka.
  • Možný termín nástupu: ihned
  • Místo výkonu dobrovolnické činnosti: Kralovická 35, Plzeň

Zájemci o dobrovolnictví se mohou hlásit elektronicky u koordinátorky dobrovolníků Veroniky Kapounové na dobrovolnik.zapad@diakonie.cz nebo na telefonním čísle 739 946 604. Případně přímo u vedoucí DS Človíček Evy Čermákové na eva.cermakova@diakonie.cz., 732 307 845.

Osobní pohovory proběhnou se zájemci po telefonické domluvě.

Místo:Stacionáč Človíček, Plzeň
Nástup:21. listopadu
Výběrové řízení:Ano
Kontaktní osoba:Bc. Veronika Kapounová

LJ_Banner na HP Terén_bb_675x115

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha