Diakonie Západ - Pomoc má mnoho tváří

Transparentní účet

 22277705/5500

                                          VSTUPTE

LJ_Rodičovská poradna_banner_240x80

Dobrovolník – Stacionář Človíček program pro mládež a dospělé

Diakonie Západ hledá dobrovolníky do Stacionáře Človíček program pro mládež a dospělé.

Posláním denního Stacionáře Človíček a jeho programu pro mládež a dospělé je nabídnout osobám s mentálním a kombinovaným postižením možnost získání sociálních dovedností a návyků a otevřít jim tak cestu k začlenění do společnosti s ohledem na osobní přání, možnosti a schopnosti.

Náplň práce:

Výkon jednoduchých činností:

Jedná se o přípravné a dokončovací práce na výrobcích (práce s keramickou hlínou, papírem, vlnou, dřevem, látkou, apod.). Dobrovolník může po konzultaci s pracovníky samostatně tkát na tkalcovských stavech, dokončovat tkané koberce, vyrábět ruční papír. Materiály a stroj jsou k dispozici ve stacionáři. Možná je i práce z domova.

Pomoc s úpravou vnějších prostor stacionáře – péče o zahradu.

Přímá práce s uživateli:

Asistence uživatelům při jednotlivých pracovních činnostech a aktivitách v průběhu dne. Doprovod a asistence na akcích konaných mimo objekt stacionáře jako jsou  společné výlety, exkurze, pobytové akce apod.

Kritéria a požadavky:

  • Ochota pomoci.
  • Zdravotní stav umožňující vykonávat dobrovolnickou službu.
  • Spolehlivost.
  • Trestní bezúhonnost.
  • Věk nad 15 let.
  • Aktivity probíhají zejména v dopoledních hodinách, max. do 14:00.

 Nabízíme:

  • Konzultace pro dobrovolníky.
  • Reference po ukončení činnosti.
  • Výběr činnosti dle zájmu dobrovolníka.
  • Možný termín nástupu: ihned
  • Místo výkonu dobrovolnické činnosti: Kralovická 35, Plzeň

Zájemci o dobrovolnictví se mohou hlásit elektronicky u koordinátorky dobrovolníků Veroniky Kapounové na dobrovolnik.zapad@diakonie.cz nebo na telefonním čísle 739 946 604. Případně přímo u vedoucího DS Človíček Jiřího Pavlíka na jiri.pavlik@diakonie.cz, 605 930 193.

Osobní pohovory proběhnou se zájemci po telefonické domluvě.

Místo:Stacionáč Človíček, Plzeň
Nástup:21. listopadu
Výběrové řízení:Ano
Kontaktní osoba:Bc. Veronika Kapounová

LJ_Banner na HP Terén_bb_675x115

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha