Diakonie Západ - Pomoc má mnoho tváří

Transparentní účet

 22277705/5500

                                          VSTUPTE

Dobrovolník – Stacionář Človíček program pro mládež a dospělé

Diakonie Západ hledá dobrovolníky do Stacionáře Človíček program pro mládež a dospělé.

Posláním denního Stacionáře Človíček a jeho programu pro mládež a dospělé je nabídnout osobám s mentálním a kombinovaným postižením možnost získání sociálních dovedností a návyků a otevřít jim tak cestu k začlenění do společnosti s ohledem na osobní přání, možnosti a schopnosti.

Náplň práce:

Výkon jednoduchých činností:

Jedná se o přípravné a dokončovací práce na výrobcích (práce s keramickou hlínou, papírem, vlnou, dřevem, látkou, apod.). Dobrovolník může po konzultaci s pracovníky samostatně tkát na tkalcovských stavech, dokončovat tkané koberce, vyrábět ruční papír. Materiály a stroj jsou k dispozici ve stacionáři. Možná je i práce z domova.

Pomoc s úpravou vnějších prostor stacionáře – péče o zahradu.

Přímá práce s uživateli:

Asistence uživatelům při jednotlivých pracovních činnostech a aktivitách v průběhu dne. Doprovod a asistence na akcích konaných mimo objekt stacionáře jako jsou  společné výlety, exkurze, pobytové akce apod.

Kritéria a požadavky:

  • Ochota pomoci.
  • Zdravotní stav umožňující vykonávat dobrovolnickou službu.
  • Spolehlivost.
  • Trestní bezúhonnost.
  • Věk nad 15 let.
  • Aktivity probíhají zejména v dopoledních hodinách, max. do 14:00.

 Nabízíme:

  • Konzultace pro dobrovolníky.
  • Reference po ukončení činnosti.
  • Výběr činnosti dle zájmu dobrovolníka.
  • Možný termín nástupu: ihned
  • Místo výkonu dobrovolnické činnosti: Kralovická 35, Plzeň

Zájemci o dobrovolnictví se mohou hlásit elektronicky u koordinátorky dobrovolníků Veroniky Kapounové na dobrovolnik.zapad@diakonie.cz nebo na telefonním čísle 739 946 604. Případně přímo u vedoucího DS Človíček Jiřího Pavlíka na jiri.pavlik@diakonie.cz, 605 930 193.

Osobní pohovory proběhnou se zájemci po telefonické domluvě.

Místo:Stacionáč Človíček, Plzeň
Nástup:6. dubna
Výběrové řízení:Ano
Kontaktní osoba:Bc. Veronika Kapounová

PomozteDetem_banner_ na web

NAZEV WEBU