Naše Eliška Cibulková byla oceněna!

28. ledna 2022

Pracovnice Stacionáře Korálek, Eliška Cibulková, je skutečnou odbornicí v práci s klienty s těžkým mentálním postižením a s klienty s poruchou autistického spektra v jeho nejtěžších formách. Letos navíc dostala ocenění Pečovatelky roku v kategorii ambulantních služeb.

Naše Eliška Cibulková byla oceněna!
28. ledna 2022 - Naše Eliška Cibulková byla oceněna!

Eliško, ještě jednou moc gratuluji. Povězte nám, prosím, jak předávání cen probíhalo.

Nás oceněné vyvolával pan Aleš Cibulka, který to všechno uváděl. No a ten mě strašně překvapil. Řekl, že je hned na první oceněnou dámu zvědavý, protože se jmenuje stejně, jako jeho maminka. Tím to trochu odlehčil. Já jsem předtím měla strašný strach, ale díky tomu to ze mě spadlo. Seřadili jsme se, za krásné hudby jsme nastoupili na pódium a paní Ilona Svobodová, známá česká herečka, o nás četla medailonky. To bylo i dojemné.

Co pro Vás ocenění znamená?

Když mě zástupkyně ředitelky oslovila, že mě chtějí nominovat, byla jsem v rozpacích. Dala jsem si i čas na to, abych si to mohla rozmyslet. Myslím si, že ocenění si zaslouží lidi, kteří dělají ještě těžší práci, než my. Nakonec jsem si řekla, že když ve mně lidi vkládají důvěru, tak bych je neměla zklamat. Rozhodla jsem se, že do toho půjdu. Vlastně jsem měla i strach z neznáma, ale na vyhlašování už to bylo dobré. Viděla jsem, že je tam hodně lidí, kteří jsou ocenění za to, co dělají a já tam nebyla jediná.

Jak na ocenění reagovala Vaše rodina?

Taky rozpačitě. Manžel byl rozpačitý z toho, že jsem rozpačitá já. (smích) Široká rodina na společném chatu fandila a posílala mi hlasy.

Když jste šla další den do práce, změnilo se něco?

Asi nic, pořád jedu dál... I když možná jo. Vybavuji si, že když mi někdo gratuloval na mail a já jsem mu odpovídala, uvědomila jsem si, že to ocenění je i díky všem lidem, se kterými jsem se kdy v Diakonii setkala. Ať jsou to kolegové, rodiče klientů nebo naše vedení. K práci jsem dostala šanci díky nim. Takže toho ocenění jsou součástí všichni okolo mě.

Eliška Cibulková