NAŠE POMOC MÁ MNOHO TVÁŘÍ

27. února 2020

S radostí v srdci a souhlasem paní Moniky Novákové, se s vámi o jednu tvář Diakonie Západ podělíme.

Na sociální síti Facebook nám přišla zpráva od paní Moniky Novákové:

NAŠE POMOC MÁ MNOHO TVÁŘÍ
27. února 2020 - NAŠE POMOC MÁ MNOHO TVÁŘÍ

"Dobrý den. Ráda bych se s vámi podělila o můj zážitek z 25.2.2020. Cestovala sem se svojí dcerou od lékaře z Plzně do Klatov. V Přešticích nastoupila skupinka lidí spolu s paní, asi zřejmě pracovnicí vaší Diakonie, soudím z toho, že jsem si všimla klíčenky, kterou měla paní i jeden chlapec. Paní jsem zaslechla jak ji chlapec oslovil Laďko? Vlaďko? Nevím. Byli celkem 4, dva chlapci podle vzhledu dvojčata, 1 dívka a ta usměvavá paní. Vtipkovali už v autobuse a paní jim pomohla při vstupu i s placením, opravdu milý vřelý přístup. Náš autobus se rozjel směr Klatovy. Po cestě okolo kostela slyším paní jak říká skupince: " Je vše v pořádku?" A v tom řidič šlápnul na brzdy a z venku byla slyšet rána. Byl to opravdu mžik a já vidím řidiče a paní jak běží z autobusu přes silnici k autu z kterého jde dým, řidič otevírá dveře auta, paní automaticky pomáhá řidiči dostat muže ven, přitom vytahuje telefon a volá záchrannou službu. V tom začíná za naším autobusem kolona aut a troubení. Z autobusu vybíhá další slečna, která běží pomoci. Z okna autobusu vidím paní jak po telefonu naviguje řidiče a slečnu co dělat, muž měl viditelné křeče a padal do bezvědomí. V autobuse nenastala panika, naopak bylo ticho a slyším chlapce jak jeden volá otci a říká mu co se stalo a že Laďka pomáhá zachraňovat pána. V tom asi po 5 minutách přijíždějí všechny záchranné složky a přebírají si zraněného muže. Pan řidič autobusu vůbec na vteřinu neváhal, otevřel dveře auta, z kterého šel opravdu kouř. Paní vůbec neváhala mu pomoci, všichni byli naprosto úžasný. Vrátili se do autobusu. Paní první větu, kterou řekla skupince, byla: "Jste v pořádku?" Samozřejmě že byli a pan řidič nás dovezl v pořádku do Klatov. Při vystupování sem se na paní usmála a rozloučila se. Paní vycházela z autobusu, šla za panem řidičem, podala mu ruku a řekla, byl jste skvělý, a já vám děkuji. On jí řekl, ne, to já děkuji vám za skvělou pomoc. Snad jsme mu pomohli, rozloučili se a tato skvělá parta odešla. Mě až později po tom všem napadlo, že jsem té skvělé ženě měla poděkovat za to, jak byla duchapřítomná a běžela bez váhání pomoci. Proto vás chci poprosit touto cestou, poděkujte této ženě. Měla by u vás pracovat v Přešticích v nějakém chráněném domě, co jsem vyslechla od chlapců, třeba se mě pak povede se sní po Fb spojit. Byla bych vám vděčná za příjmení.

Moc vám děkuji a věřím, že se poděkování k paní dostane. Je to skvělé, jaké ženy u vás v týmu máte. Poděkování pošlu i panu řidiči autobusu na jeho pracoviště. Z celého srdce děkuji M. Nováková.

Diakonie Západ děkuje Vám, paní Nováková, za Vaše slova, která jsme naší zaměstnankyni Ladislavě Blumelové s úctou předali.
Pracuje v zařízení Můj 1+0 pro osoby s postižením v Přešticích.