Rádi bychom nabídli informace všem, kteří přišli o práci, nebo v práci zažívají těžké chvíle, či trpí syndromem vyhoření. V článku se též dozvíte, s čím k nám můžete přijít a v čem všem Vám může Plus pro lidi v krizové situaci pomoci.
Nejprve se zaměříme na to, jakou pomoc a informace můžete získat u nás, další část článku je věnovaná lidem, kteří se potýkají se syndromem vyhoření.
Plus pro lidi v krizové situaci v součinnosti s Poradnou pro občany v nesnázích nabízí:
Druhá část článku se věnuje syndromu vyhoření, jak poznáte, že se Vás toto téma týká, co s tím a dotkneme se také možné prevence.
Syndrom vyhoření je nejčastěji definován jako úplná ztráta profesního zájmu, která je provázena velkou mírou stresu, únavy a vyčerpání. Projevuje se poklesem pracovní výkonnosti, doprovází ho problémy se spánkem, deprese, úzkosti, tělesné symptomy (nespavost, bolest hlavy, nechutenství,…). Nejčastěji se týká lidí, kteří pracují s jinými lidmi a jsou na ně kladeny vysoké nároky na výkon (lékaři, zdravotní sestry, sociální pracovníci, psychologové, učitelé,…).
Fáze syndromu vyhoření:
Prevence syndromu vyhoření:
Pokud máte pocit, že se Vás něco z výše uvedeného týká, nebojte se vyhledat odbornou pomoc. Pomoci může psycholog, terapeut, případně psychiatr. Obrátit se můžete také na nás:
Plus pro lidi v krizové situaci je Vám k dispozici telefonicky (733 414 421), emailem (plus@diakoniezapad.cz) nebo osobně v rámci otvírací doby pondělí–pátek 8:30–17:00 na adrese Resslova 12, Plzeň.