V denním stacionáři poskytujeme ambulantní sociální službu osobám ve věku 18 až 60 let, které mají sníženou soběstačnost z důvodu mentálního postižení nebo kombinovaného zdravotního a mentálního postižení a jejich situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby. Sociální službu neposkytujeme osobám na invalidním vozíku či s výrazným pohybovým handicapem. Naše zařízení je bariérové.

Služba Stacionář pro osoby s postižením nabízí tyto základní činnosti:

• pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu
  • pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu
  • poskytnutí či pomoc s přípravou stravy
  • výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti
  • zprostředkování kontaktu se společenským prostředím
  • sociálně terapeutické činnosti
  • nácvik, podporu a pomoc při řešení běžných každodenních i obtížných situací (např. nákup, návštěva lékaře)
  • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí

V rámci sociálně terapeutických služeb našim klientům nabízíme:

• tkaní na stavu
  • práci v keramické dílně
  • malování tašek, výrobu svíček a jiné rukodělné aktivity
  • kurzy vaření
  • komunikační bloky

Jako fakultativní službu nabízíme výlety s kulturní tématikou.

Klienti využívají získaných znalostí a dovedností v oblasti cestování, nakupování, využívání veřejných institucí, mezilidských vztahů, společenského chování a nakládání s volným časem díky, kterým se více zapojují do veřejného a společenského života.

Služba je poskytována za úhradu dle aktuálního rozpisu úhrad.