Práce s rodinou po rozvodu

Kurz nabízí účastníkům náhled do tohoto období a zaměřuje se na získání představy o způsobu a možnostech přímé práce s rodiči.

Termíny

jaro 2023: 4. 5. 2023 (přihlašujte se do 17. 4. 2023)

podzim 2023: 23. 11. 2023 (přihlašujte se do 6. 11. 2023)

O kurzu

Pracovníci sociálních služeb a služeb s pověřením k sociálně právní ochraně dětí se při své práci často potkávají s rodinami, které prochází rozchodem či rozvodem. Rozpad rodiny je transitorním obdobím, které mění zásadní životní uspořádání dospělých i dětí, klade nové nároky a vytváří specifické potřeby pro každého člena rodiny. Vyžaduje mimořádné dovednosti také od pracovníků, kteří do života rodiny vstupují. Pracovník musí rozumět i své roli, kterou sehrává v systému podpory takových rodin. Potřebuje pochopit, co od něj očekávají jednotliví členové rodiny a zúčastněné instituce. Při výkonu své práce je jeho povinností vytvářet takové podmínky, které konflikt umírňují a být pro klienty a kolegy z jiných institucí jistotou, která v tomto turbulentním období zůstává pevná a vede rodinu k nové stabilitě.

Kurz nabízí účastníkům náhled do tohoto období a zaměřuje se na získání představy o způsobu a možnostech přímé práce s rodiči.

Pro koho je kurz určen

Pro pracovníky z oborů sociální prevence a sociální poradenství.

Lektoři: 

Mgr. Patrik Dráb

 

Rozsah kurzu

8 vyučovacích hodin

Místo konání

Resslova 12, Plzeň 301 00, zasedací místnost v přízemí

Akreditace

A2021/0639-SP

Lektoři

Mgr. Patrik Dráb

Doporučený počet účastníků

15

Cena

1.600 Kč

Kontakt

E-mail: vzdelavani@diakoniezapad.cz