dobrovolník ve stacionáři korálek

Diakonie Západ hledá dobrovolníka pro pomoc lidem s poruchou autistického spektra a mentálním postižením ve Stacionáři Korálek v Soběkurech.
Typ vztahu: dobrovolník Místo: Soběkury
Nástup: ideálně co nejdříve

Výběrové řízení: ano

Uvítáme dobrovolníky pro pomoc s letním campem v termínu od 12. do 16.8. Pomoc je vítaná zejména s pořádáním odpoledních aktivit jako je například grilování s klienty, různé výlety a hravá odpoledne.

Náplň činnosti je bohatá a různorodá, od asistence při pracovních činnostech uživatelů v dílnách (výroba papírových briket, ručního papíru a kompletace výrobků z něj, připravovat materiály pro výrobu náplně do polštářů, připravovat vatelín pro výrobu chňapek) až k pomoci s pracemi na úpravě zahrady společně s pracovníky a uživateli. Dobrovolník se může zapojit také do asistence při procházkách, výletech, sportovních aktivitách (den integrace na hřišti, sportovní akce v zařízení i mimo něj).

Pro bližší informace kontaktujte:

Barbora Neckářová
koordinátor dobrovolníků