Odborný pracovník pro práci s rodinou - terapeut, mediátor

Diakonie Západ hledá pracovníka do služby Archa pro rodiny s dětmi.

Typ vztahu: plný úvazek Místo: Plzeň
Nástup: září 2019 nebo dle dohody Výběrové řízení: ano

Co děláme?

Archa poskytuje sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi v náročné životní situaci, která může být pro děti ohrožující, a rodiče ji nedokáží sami překonat (rozpad rodin, vztahové obtíže, sociální problematika).

Co je náplní práce pracovníka v Arše?

• provádí rodinu v náročném období rozvodu/rozchodu (nastavení komunikace, úprava péče o děti)
  • poskytuje podporu dětem v těchto rodinách
  • spolupracuje s orgány sociálně-právní ochrany a opatrovnickými soudy
  • spolupracuje s dalšími kolegy v řešení zakázky rodiny (psycholog, speciální pedagog, terapeut, mediátor, sociální pracovník)
  • aktivně se podílí na metodickém i strategickém rozvoji služby a zvyšování kvality
  • podílí se na mimořádných aktivitách (prezentace služeb, akce pro veřejnost, tábory, pobyty rodin, aj.)

Co potřebujete, abyste se k nám mohli přidat?

• mít ukončené vzdělání v oblasti psychologie, speciální pedagogiky, sociální práce, sociální pedagogiky
  • započatý nebo dokončený výcvik – terapeutický, mediační, rodinného poradenství
  • být samostatní a efektivní v organizaci práce a plánovaní vlastního rozvrhu
  • umět posuzovat potřeby rodičů i dětí a reagovat na ně
  • respekt v přístupu k rodinám a všem jejím členům v obtížné situaci
  • být aktivní řidič
  • výhodou je zkušenost s prací s rodinou

Co můžete čekat od nás?

• nástup: září 2019 nebo dle dohody
  • pracovní týden pondělí-pátek a možnost pružného rozvržení pracovní doby
  • pravidelné vzdělávání a supervize

Pošlete svůj životopis e-mailem na: lenka.houskova@diakoniezapad.cz
Pro bližší informace telefonujte na: +420 775 720 488.

Odkaz na pozici: https://www.jobs.cz/rpd/1392669613/?rps=202

Tato nabídka Vás zajímá, ale nejste si jistí, jestli je to ta pravá práce pro Vás? V rámci výběrového řízení budete mít možnost vidět provoz Klubu v rámci stáže na jeden pracovní den a práci si tedy předem vyzkoušet.

Osobní pohovory probíhají s vybranými uchazeči po předchozí telefonické domluvě a o nepřijetí do dalších kol je uchazeč informován e-mailem.