Sociální pracovník v arše pro rodiny s dětmi

Diakonie Západ hledá sociálního pracovníka / speciálního pedagoga ve službě Archa

Typ vztahu: plný úvazek Místo: Plzeň, Rokycany nebo Domažlice
Nástup: dle domluvy Výběrové řízení: ano

Co děláme?

• Archa poskytuje konzultace dětem i dospělým tak, aby je podpořil nebo vytvořil podmínky ke změně v rodině.
  • Aktivně se podílí na metodickém i strategickém rozvoji služby a zvyšování kvality.
  • Spolupracuje s dalšími kolegy v řešení zakázky rodiny (psycholog, speciální pedagog, terapeut, mediátor).
  • Podílí se na mimořádných aktivitách (prezentace služeb, akce pro veřejnost, tábory, pobyty rodin, aj.).

Co potřebujete, abyste se k nám mohl přidat?

• Mít ukončené, ideálně magisterské vzdělání v oblasti sociální práce, speciální pedagogiky, sociální pedagogiky, apod.
  • Být samostatní a efektivní v organizaci práce a plánovaní vlastního rozvrhu.
  • Umět posuzovat potřeby rodičů i dětí a reagovat na ně.
  • Respekt v přístupu k rodinám a všem jejím členům v obtížné situaci.
  • zvládnout řídit naše auta při cestách za klienty.
  • Výhodou je zkušenost s prací s rodinou.

Co Vás čeká, co budete u nás dělat:

• vstupovat do rodin a domácností na základě poptávky
  • pracovat s rodinou v ambulancích Archy
  • efektivně podporovat rodinný systém i provázet jednotlivé členy rodiny tak, aby rodina v budoucnu zvládala řešit svoje obtíže maximálně samostatně
  • spolupracovat s orgány sociálně-právní ochrany a opatrovnickými soudy na cílech rodiny
  • podílet na metodickém i strategickém rozvoji služby a zvyšování kvality
  • podílet se na realizaci mimořádných aktivit (prezentace služeb, pobyty pro děti či rodiny)

Co můžete čekat od nás:

• nástup: dle domluvy
  • pracovní týden pondělí-pátek a možnost pružného rozvržení pracovní doby
  • pravidelné vzdělávání a supervize

Pošlete svůj životopis e-mailem na: lenka.houskova@diakoniezapad.cz
Pro bližší informace telefonujte na: +420 775 720 488.