terapeut, psycholog, mediátor pro práci s rodinou v konfliktu

Diakonie Západ hledá pracovníka do služby Archa pro rodiny s dětmi.

Typ vztahu: plný úvazek Místo: Plzeň
Nástup: dle dohody Výběrové řízení: ano

Archa pro rodiny s dětmi

Archa poskytuje sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi v náročné životní situaci, která může být pro děti ohrožující, a rodiče ji nedokáží sami překonat.

Koho hledáme

Kolegu sociálního pracovníka, který dokáže s pohledem upřeným na dlouhodobé zájmy dítěte reagovat na aktuální potíže rodiny - výchovné, vzdělávací, sociální, ekonomické, bytové, zdravotní, vztahové, aj..
Zvláště vítáme dovednost provést rodinu náročným obdobím rozvodu/rozpadu - nastavení komunikace, úprava péče o děti (v rámci zapojení do sytému podpory Cochemské praxe) tedy terapeuta, mediátora, psychologa, apod.

Co potřebujete, abyste se k nám mohl přidat

• mít ukončené vzdělání v oblasti psychosociální práce, sociální pedagogiky, speciální pedagogiky nebo psychologie
  • umět posuzovat potřeby rodičů i dětí a reagovat na ně
  • respekt v přístupu k rodinám a všem jejím členům v obtížné situaci
  • být samostatní a efektivní v organizaci práce a plánovaní vlastního rozvrhu
  • zvládnout řídit naše auta
  • nejlépe započatý nebo dokončený výcvik – terapeutický, mediační, rodinného poradenství

Co ještě budete dělat

• vstupovat do rodin a domácností na základě poptávky
  • pracovat s rodinou v ambulancích Archy
  • efektivně podporovat rodinný systém i provázet jednotlivé členy rodiny tak, aby rodina v budoucnu zvládala řešit svoje obtíže maximálně samostatně
  • spolupracovat s orgány sociálně-právní ochrany a opatrovnickými soudy na cílech rodiny
  • podílet na metodickém i strategickém rozvoji služby a zvyšování kvality
  • podílet se na realizaci mimořádných aktivit (prezentace služeb, pobyty pro děti či rodiny)

Co můžete čekat od nás?

• nástup: dle dohody
  • pracovní týden pondělí-pátek a možnost pružného rozvržení pracovní doby
  • metodické vedení, cílené vzdělávání, intervize a supervize

Pošlete svůj životopis e-mailem na: lenka.houskova@diakoniezapad.cz
Pro bližší informace telefonujte na: +420 775 720 488.

Osobní pohovory probíhají s vybranými uchazeči po předchozí telefonické domluvě a o nepřijetí do dalších kol je uchazeč informován e-mailem.